Іноді трапляються досить неприємні ситуації. Ви купили собі нову і дорогу материнську плату, але при самостійній установці ненавмисно зачепили її поверхню викруткою. На цьому місці утворилася вражаюча подряпина, ну і відповідно працездатність вже порушена. Що робити? За гарантії вже не здаси. Залишається тільки викинути? Але не поспішайте, можливо, все ще можна виправити.скупка компьютеров на запчасти

Тепер розглянемо характер пошкодження. Він може бути двох видів: пошкоджений тільки верхній шар плати та пошкоджено кілька шарів (сучасні материнські плати складаються з 5-6 шарів). У другому випадку Вам вже допомогти нічим не можна, так як до нижніх шарів дістатися просто неможливо. А ось в першому випадку все може завершитися успішно.

Розглянемо сам процес ремонту.

Якщо викрутка пошкодила кілька доріжок (це найідеальніший варіант). Для усунення такого дефекту вам знадобляться мідні волоски, які можна взяти від звичайних низьковольтних проводів. Спочатку треба звільнити від лаку частина пошкоджених доріжок (близько 1 мм), потім залудити доріжки і припаяти мідні волоски до місць пошкодження.

Якщо викруткою були зачеплені крім доріжок, ще й ніжки чіпа. В результаті чого сталася їх деформація, але вони не відламалися. Ремонт в даному випадку полягає в наступному: по-перше, ні в якому разі не намагайтеся відігнути ніжки в початкове положення, це може привести до їх відриву і тоді ви просто втратить плату. Їх потрібно поправити так щоб між ними не було замикання. Це можна здійснити за допомогою скальпеля і збільшувального скла. Після усунення замикання їх треба, дотримуючись обережності, припаяти назад до материнської плати.

Якщо ж від механічного впливу була пошкоджена деталь на платі, яка не мала маркування. В цьому випадку вам доведеться шукати точно таку ж несправну плату. І вже звідти брати цю деталь і переставляти в свою плату. Але це досить складний процес, який не завжди закінчується успіхом.
Розглянемо ще одне пошкодження. Коли були зачеплені пелюстки процесорного сокета. В результаті чого на процесор неможливо встановити охолодження. В такому випадку вам доведеться міняти сам сокет. Але ця маніпуляція досить складна і для новачків майже не здійсненне, так як вимагає дуже тонкої пайки. Так що найрозумнішим, в даному випадку, буде, якщо ви звернетеся в сервісний центр.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here