Право на оформлення лікарняного больничный лист мають тільки організації з відповідною ліцензією, тобто, поліклініки, приватні медичні центри, кабінети лікарів та ін. Лікарі швидкої допомоги не мають таких повноважень. Лікарняний лист Москва можна оформити в той же день, коли людина звернулася до фахівця або ж в останній дії довідки.

Лікарняний оформляється абсолютно всім громадянам Росії і іноземцям, які мають постійного місця проживання та страховий поліс, в тому числі безробітним, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Листок непрацездатності видають в наступних випадках:
• Коли співробітник захворів або травмувався.
• Перейшов на іншу посаду.
• При карантині.
• Коли спрямований на курортне лікування.
• При вагітності і пологах.
• При вимозі догляду за хворим родичем.

Право на видачу має лікуючий лікар або навіть медсестра. Якщо здійснюється переривчасте лікування, то лист оформляє комісія.

Офіційний лікарняний лист цілком можливо взяти, якщо ви захворіли за межами Росії. Потрібно отримати документи про захворювання в тій країні, потім їх легалізувати і передати в вітчизняне медичний заклад. Далі відбувається заміна іноземного зразка на російський.

Іноді люди хворіють під час відпустки. В такому випадку закон дозволяє продовжити відпустку на стільки днів, скільки людина хворіла. Лист непрацездатності оформляється без особливих нюансів, але варто відзначити, що лікарняний відкривають після завершення відпустки.

Довідки лікарняні, видатні лікуючим лікарем, мають найбільший термін 15 днів. Продовжити їх дія може тільки спеціальна комісія — ще на 15 днів. Після того, як лікарняний офіційно оформлений, його потрібно надати на роботу протягом 6 місяців. Але краще його віддати відразу ж, щоб у начальства не виникало питань з приводу відсутності працівника на робочому місці. Бухгалтерія вираховує посібник, який виплачують співробітнику.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here