Сміттєвозом в народі називають транспорт, призначений для вивезення твердих побутових відходів. Звучить не дуже красиво? Більш милозвучних назв можна підібрати безліч, але випробування часом пройшло тільки це слово. Та й так коротше.

Отже, сміттєвози вивозять сміття. При цьому рентабельність і вигода від експлуатації сміттєвоза визначається в першу чергу корисним об’ємом його кузова. Тобто, чим більше сміття входить, тим краще. На практиці це реалізовано в такий спосіб: у другій половині 20 століття майже всі сміттєвози, які виробляють в Радянському Союзі, засновані на базі шасі вантажних машин ГАЗ-93 і ЗІС-150.

Застосування мусоровоз меншого розміру було економічно не обґрунтоване і дуже затратно. Тому і в даний час випускають сміттєвози на базі вантажівок — ЗІЛ, МАЗ, КамАЗ.

Пристрій і принцип роботи сміттєвоза із заднім завантаженням
Конструкція сміттєвозів із заднім типом завантаження не відрізняється особливою складністю. Акцент на ручну працю і відсутність складних автоматичних приводів робить такі машини дуже невибагливими і більш довговічними, ніж механізовані аналоги.

Конструкція сміттєвозів з ручним завантаженням не дуже-то змінювалася з плином часу. Модернізації піддавалися ущільнювальні механізми, розвантажувальний привід. Зміни торкнулися і обсягів завантажувального бункера і кузова.

Отже, конструкція сміттєвоза з заднім типом навантаження виглядає так. Робочий (або кілька робочих) поміщає сміття всередину завантажувального бункера, який знаходиться в задньому кінці кузова. Після повного або часткового заповнення, механічний ущільнювач (у вигляді штовхає плити) ущільнює сміття і рівномірно розміщує його по кузову. Наявність такого механізму дозволяє використовувати простір кузова раціонально і добиватися повного заповнення.

Цикл роботи ущільнювача в сміттєвозах зразка 50-х років — напівавтоматичний. Гідравлічний привід забезпечує робочий хід плити. Більш сучасні сміттєвози теж працюють, в більшості своїй, на гідравлічних механізмах, але бортова електроніка дозволяє задавати, як і повністю автоматичний цикл роботи ущільнювальної плити, так і напівавтомат.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here