купить термоанемометр (від грец. Anemos — вітер і metron — міра) — це вимірювальний прилад для вимірювання швидкості вітру, а також для визначення швидкості руху повітря і газів в вентиляційних каналах, тунелях, димогарних трубах і т.п. Швидкість вітру може визначатися за кількістю оборотів різного типу вертушок (анемометри чашковий, лопатевої, гвинтовий, індукційний), по різниці динамічного і статичного тиску потоку повітря (аеродинамічний анемометр) або по величині охолодження нагрітого тіла під дією вітру (термоанемометр).

Часто зустрічаються комбіновані прилади, що дозволяють також вимірювати інші параметри повітря, такі як температуру, вологість і тиск. Анемометри, які вимірюють температуру і швидкість повітря — називаються термоанемометрами.

чашковий анемометр

Найпростіший тип анемометрів — це чашковий анемометр. Він був винайдений доктором Джоном Томасом Робінсоном Ромні в обсерваторії Арми, в 1846 році. Він складався з чотирьох чашок напівсферичної форми.

Потік повітря обертав чашки в будь-якому горизонтальному напрямку, тільки якщо чашки були пропорційні швидкості вітру. Поглянувши на анемометр з чотирма чашками, можна помітити, що вони — чашки розташовані симетрично.

лопатевий анемометр

Ще один анемометр — це лопатевий. Англійською — windmill anemometer, дослівний переклад — «млиновий анемометр». C зміною напрямку вітру, вісь повинна обертатися в цьому ж напрямку. Так само для подібних цілей використовуються флюгер або який-небудь інший метеорологічний прилад.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here